Jdi na obsah Jdi na menu
 


stmívání - Twilight

Toto byl 1. díl z celé ságy

Vtomto dílu šlo o to že Bella, se stěhuje ze slunného Phoenixu do deštivého městečka Forks za svým tátou Charliem. Důvod, je prostý. Její maminka se znovu vdala její druh se jmenuje Phil Dwyer. První den ve škole, je poměrně dobrý. Bella si najde přátele, ale její radost poněkud pomine, když pozná sourozence Cullenovi. Nadpozemsky krásné, zajímavé a tajemné stvoření. Cullenovi jsou nevlastní sourozenci a tvoří jednotlivé páry.

Rosalie chodí s Emmettem.

Alice chodí s Jasperem

Edward Cullen, podle všech nejhezčí, nejchytřejší a vůbec nejlepší ze sourozenců je nezadaný.

Belle se okamžitě začíná zamlouvat, ale poněkud jí zaráží jeho chování, vůči ní.
Jednoho rána začne být ve Forks obzvláště hnusně a je i náledí. Charlie dá Belle na náklaďáček řetězy. Všichni dorazí do školy v pořádku, až na Tylera. Ten dostane smyk. Jeho auto míří přímo na Bellu, která stojí u svého náklaďáčku. Ale život jí zachrání Edward, který Tylera i jeho dodávku odstrčí svojí rukou a zanechá na dodávce otisk. Tak se dostane Bella až do nemocnice, kde se seznámí s Dr. Carlislem Cullenem, chirurgem nemocnice ve Forks. Jako jeho adoptované i on je nadpozemsky krásný.
Jednoho dne si Bella vyrazí s kamarády do rezervace La Push na pláž. Kde potká svého starého kamaráda Jacoba Blacka a jeho přátele. Jacob jí vypráví dávné legendy jejic klanu . Byli to místní indiáni a měli schopnost měnit se do podoby vlků. Tento gen se traduje z generace na generaci. Jacob jí tedy vypráví historky o Quileutech a tzv. Studených, se kterými uzavřeli dohodu o území. Studení nekousnou žádného člověka a Quileti nepůjdou na jejich území.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Studení jsou Cullenovi, kteří už jednou ve Forks přežívali, a teď se zase vrátili zpět.
Tato smlouva nedělá Cullenovým problémy, oni jsou vegetariáni (živí se jen krví zvířat) a Bella je neodvolatelně zamilovaná do Edwarda. Zjistí, že je upír a proto se rozhodne mu všechny tajemství a city říct.
Cullenovi, při baseballové hře narazí na tzv. Normády, tři upíry, kteří nejsou vegetariáni a celou dobu, co jsou ve Forks mizejí lidé. Jejich vůdce a stopař James, vycítí pach Belly a okamžitě rozjede nebezpečnou hru na život a na smrt, chce zabít ji, ale Edward Bellu miluje víc než cokoliv jiného, a rozhodne se jí chránit, stejně tak i celá rodina (až na Rosalii). Jamese nakonec zabije Edward a jeho rodina, protože James naláká Bellu do pasti a bude jí chtít zabít v jejím baletním studiu v Phoenixu. James stihne Bellu kousnout. Edward nechce, aby byla upír a tak jí jed vysaje.
takto skončil 1 díl a co nedřív se můžete těšit na 2 díl

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fakt bomba

(simír, 2. 6. 2013 13:21)

Ahoj moc se mi líbí twilight sága a doufám že bude víc dílů

Re: fakt bomba

(adminka, 8. 7. 2013 15:52)

je pravda že před nějakou dobou jsem stmívání odříkávala na zpaměť ale to už bylo dávno teď už ani články nepíšu i když mě to tak bavilo :(